Difference between revisions of "Help/Library/fa"

From Kiwix
Jump to navigation Jump to search
(Created page with "با کلیک بر روی '''Remove''' پرسشی از شما پرسیده خواهد شد که «مطمئن هستید که می‌خواهید این مطلب و همهٔ پ...")
(Created page with "با کلیک بر روی '''دریافت پرونده‌های تازه''' می‌توان فایل‌های ZIM آماده برای دانلود را با جزئیات مش...")
Line 25: Line 25:
توجه کنید که شما نمی‌توانید چند فایل زیم را همزمان اجرا کنید، بدین معنی که اگر در حال کردن ویکی‌پدیای فارسی هستید و قصد دارید ویکی‌پدیای انگلیسی را هم بخوانید، باید آن را مجدداً Load کنید تا ویکی‌پدیای فارسی بسته شده و ویکی‌پدیای انگلیسی باز شود.
توجه کنید که شما نمی‌توانید چند فایل زیم را همزمان اجرا کنید، بدین معنی که اگر در حال کردن ویکی‌پدیای فارسی هستید و قصد دارید ویکی‌پدیای انگلیسی را هم بخوانید، باید آن را مجدداً Load کنید تا ویکی‌پدیای فارسی بسته شده و ویکی‌پدیای انگلیسی باز شود.


By clicking on '''Get new files''' you will see a list of available ZIM files to download with the ZIM file details. You can click on '''Download''' button if you want to download the ZIM file directly from the Kiwix and without using any web-browsers and download manager softwares.
با کلیک بر روی '''دریافت پرونده‌های تازه''' می‌توان فایل‌های ZIM آماده برای دانلود را با جزئیات مشاهده نموده و آنها را دانلود کنید. دانلود مستقیماً با استفاده از نرم‌افزار کیویکس و بدون استفاده از مرورگر انجام خواهد شد. همچنین با استفاده از جعبه جستجویی که در قسمت سمت راست قرار دارد، می‌توانید به دنبال یک فایل ZIM خاص باشید و اسم، زبان، حجم و ... آن را مشخص نمایید.
There is a box in the left side of the Library section which is useful when you want to search a specific ZIM file or filter your ZIM files list by a specific size or language, etc. The search box works with both of installed ZIM files (which are in "My library" section) and online ZIM files (which are in "Get new files" section)
In order to search a specfic ZIM file, just type its name in the "Search ZIM files" text field and to sort the list by title, size ot date, use the "Sort by" list and to filter the list by a language or filter the files bigger than a specific size, use the options of "Filter by" section.
</div>
</div>
</div>
</div>

Revision as of 06:21, 4 December 2014

Other languages:
English • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎русский • ‎فارسی • ‎日本語

کیویکس قادر است که فایل‌های ZIM را باز کند. در کیویکس بخشی به نام «کتابخانه» وجود دارد که در آن می‌توانید فایل‌های زیم خود را سازمان‌دهی نمایید. در حال حاضر فایل‌های زیم برای بیش از ۸۰ زبان و در پروژه‌های مختلف از جمله ویکی‌پدیا، ویکی‌سفر، ویکی‌واژه و ... موجود است. برای دانلود فایل‌های زیم از دو طریق می‌توان عمل نمود:

  1. از فهر‌ست فایل‌های ZIM فایل دلخواه خود را برای دانلود انتخاب نمایید. (برای نصب فایل به راهنما مراجعه نمایید)
  2. فایل ZIM مورد دلخواه خود را از کتابخانه انتخاب کنید و سپس به آسانی آن را از همان جا دانلود و نصب نمایید. در داخل کتابخانه کیویکس فهرستی کاملی از فایل‌های زبم قرار دارد که می‌توان در بین آنها بر اساس نام یا زبان جستجو انجام داد.
با استفاده از کتابخانه کیویکس، می‌توان فایل‎‌های ZIM را سازمان‌دهی کرد.

برای ورود به بخش کتابخانه، بر روی Nuvola apps bookcase.svgمرور کتابخانه در نوار ابزار کلیک کنید و با دوباره کلیک کردن بر روی آن می‌توانید از کتابخانه خارج شوید. با ورود به این بخش، صفحه‌ای همراه با یک منو در سمت راست شامل دو قسمت (کتابخانه من و دریافت پرونده‌های تازه) ظاهر خواهد شد.

با کلیک بر روی کتابخانه من در سمت چپ فهرستی از فایل‌های زیم نصب شده خواهید دید. هر کدام از فایل‌ها دارای دو دکمه Remove برای حذف نمودن فایل از کتابخانه و Load برای نمایش فایل هستند. همچنین جزئیات فایل‌ها که چقدر حجم دارند یا شامل چند مقاله هستند در آنجا نمایش خواهد یافت.

با کلیک بر روی Remove پرسشی از شما پرسیده خواهد شد که «مطمئن هستید که می‌خواهید این مطلب و همهٔ پرونده‌های مرتبط را حذف کنید؟». با انتخاب نمودن گزینه «محتوای یک پرونده را حذف نکنید» می‌توانید فایل را درون حافظه سیستم خود نگاه دارید، در غیر اینصورت فایل از آنجا هم حذف خواهد شد. توجه کنید که شما نمی‌توانید چند فایل زیم را همزمان اجرا کنید، بدین معنی که اگر در حال کردن ویکی‌پدیای فارسی هستید و قصد دارید ویکی‌پدیای انگلیسی را هم بخوانید، باید آن را مجدداً Load کنید تا ویکی‌پدیای فارسی بسته شده و ویکی‌پدیای انگلیسی باز شود.

با کلیک بر روی دریافت پرونده‌های تازه می‌توان فایل‌های ZIM آماده برای دانلود را با جزئیات مشاهده نموده و آنها را دانلود کنید. دانلود مستقیماً با استفاده از نرم‌افزار کیویکس و بدون استفاده از مرورگر انجام خواهد شد. همچنین با استفاده از جعبه جستجویی که در قسمت سمت راست قرار دارد، می‌توانید به دنبال یک فایل ZIM خاص باشید و اسم، زبان، حجم و ... آن را مشخص نمایید.