Tell us your story
Tell us your story
How has offline Wikipedia affected you? The Wikimedia Foundation (the non-profit that supports Wikipedia) is looking for personal, diverse and inspiring stories about how offline Wikipedia affects the world. If you have a personal story that you would like to share, please contact: stories@kiwix.org. Thank you!

Changes

Jump to: navigation, search

Main Page/tr

59 bytes removed, 7 years ago
no edit summary
'''Kiwix''' çevrimdışı bir web içeriği okuyucusudur. Özellikle Vikipedi'nin internet yokken kullanılabilir olmasını amaçlayan bir yazılımdır; ama tüm HTML içerikler için potansiyel olarak uygundur. Kiwix, ek meta-veriyle yüksek oranda sıkıştırılmış bir açık format olan [http://www.openzim.org ZIM format]ını destekler.
<span class="mw-translate-fuzzy">Kiwix [http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zg%C3%BCr_yaz%C4%B1l%C4%B1m Özgür_yazılım özgür bir yazılım]]dır; yani onu özgürce kopyalayabilir, değiştirebilir ya da yayabilirsiniz.</span>
Kiwix, çoğunlukla; genişbant internet erişiminin sağlanamadığı okullarda, üniversitelerde ve kütüphanelerde kuruludur. Kiwix internetten çok daha hızlıdır, ayrıca birçok kuruluşta bant genişliğini azaltmamak ve okuyucuya harcanan zamandan tasarruf etmek amacıyla kullanılır. Ancak birçok kişi Kiwix'i özel amaçları için kullanılır. -Örneğin- sansürden muzdarip olanların ya da tutsakların durumu böyledir.
465
edits

Navigation menu